Akumulator Ciepła
Czym jest Akumulator Ciepła?
Magazyn ciepła – to inaczej bardzo dobrze zaizolowany zbiornik akumulacyjny (buforowy) umożliwiający magazynowanie energii elektrycznej w postaci ciepła – gorącej wody.
Rządowe dofinansowanie do wymiany pieców
Więcej informacji
od 01.09.2018 rozpoczęło się przyjmowanie wniosków w ramach rządowego programu ?Czyste Powietrze?. Rząd dokłada się do wymiany pieców i termomodernizacji budynków.
Dofinansowaniu podlega m.in. wymiana ogrzewania na : elektryczne, gazowe lub na paliwo stałe, w budynkach nowo powstałych oraz już zamieszkałych.
Dofinansowanie obejmuje zakup i montaż węzłów cieplnych, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów na paliwo stałe i gaz oraz pomp ciepła. Można liczyć na pokrycie od ok. 30 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, których maksymalną wysokość określono na 53 tys. zł. Wysokość wsparcia uzależniona jest od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym.
Wnioski dostępne są na stronie internetowej WFOŚ.
Dwa sposoby na innowacyjne ogrzewanie ? CO i CWU:
1. Rozwiązanie bez instalacji fotowoltaicznej:
W ?nocy? mamy dostępny o połowę Tańszy prąd (Tauron ? 0,29-0,31 PLN/kWh)
Wykorzystujemy prąd z tanich taryf i gromadzimy jako ciepło w postaci gorącej wody tworząc magazyn energii, w zbiorniku akumulacyjnym ? Akumulatorze Ciepła
Zgromadzona gorąca woda zagwarantuje ciepło na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową na całą dobę w domach jednorodzinnych.
To całkowicie bezobsługowy system centralnego ogrzewania a koszty zakupu i eksploatacji zbliżone są do ogrzewania węglowego.
2. Fotowoltaika i Akumulator Ciepła ? najefektywniejsze ogrzewanie
Panele słoneczne, produkują najwięcej energii w czasie, kiedy tak naprawdę jej nie potrzebujemy. Nie możemy nimi sterować, ani planować produkcji prądu.
Przechowywanie ciepła jest 100 razy tańsze niż energii elektrycznej.
Sposób na najwyższe wykorzystanie energii ze słońca, maksymalna autokonsumpcja, bez strat 20% na rzecz dostawcy energii i wyłączania falownika. W tym przypadku możemy wykorzystać drugą taryfę G12, G12W lub pozostać w taryfie jednostrefowej ? G11.
Indywidualne wyliczenia pozwolą podjąć właściwą decyzję.
Nadmiar energii elektrycznej może być wykorzystywany do produkcji ciepła w Akumulatorze Ciepła. I może zapewnić zbilansowanie niestabilności produkcji energii ze źródeł odnawialnych.
Dzięki sterownikowi który umożliwia wykorzystanie nawet 100% produkowanej przez pv energii, zyskujemy najefektywniejsze ogrzewanie CO i CWU.
Dodatkowe oszczędności można ?znaleźć? w jak najdokładniejszym sterowaniu układem grzewczym i temperaturami w pomieszczeniach. Dzięki precyzyjnym sterownikom Energię będziemy zużywać tylko wtedy, kiedy jest potrzebna i tylko tyle, ile jest jej potrzebnej.
Do Akumulatora Ciepła można również podłączyć:
- Piece na paliwa stałe,
- Kotły automatyczne,
- Kominki,
- Kolektory słoneczne,
- Pompy ciepła,
- Instalację fotowoltaiczną.
Dzięki temu kocioł poprawi ogólną sprawność, nie będzie się tak często załączać, co wydłuży jego żywotność. W zależności od pojemności zbiornika może on zakumulować ciepło wystarczające nawet na kilka dni.
Nie trzeba wymieniać całego systemu, by mieć tańsze i niezawodne ciepło w domu.
Czy wiesz, że, z powodu rozpowszechnienia fotowoltaiki, Twoja elektrownia słoneczna może być coraz mniej opłacalna?
Warto mieć świadomość jakie negatywne zjawiska mogą wystąpić w domowej instalacji elektrycznej. Watro też wiedzieć czemu tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić.
W okresach największej produkcji następuje zwiększenie napięcia w sieci, co uniemożliwia falownikowi wprowadzenie do niej energii. Mówiąc prościej ? jeżeli sąsiedzi w okolicy też mają instalacje pv, to w południe toczysz z nimi walkę o ?wepchanie? prądu do sieci.
Skutki wyższego napięcia:
- Szybsze zużywanie sprzętu elektrycznego, – Urządzenia w domu będą się szybciej psuły
- Wzrost poboru energii – Zużycie prądu wzrośnie
- Wyłączanie się falownika – mimo pięknej pogody produkcja prądu nie będzie możliwa (co dodatkowo ujemnie wpływa na opłacalność)
Jakie jest rozwiązanie?
Prąd możemy zmagazynować w postaci energii cieplnej, którą użyjemy do mycia, kąpieli i do ogrzewania stosując magazyn ciepła – Akumulator Ciepła –
Darmowa wycena przez:
Dlaczego nasz akumulator ciepła?
Jako jedyne urządzenie na rynku wykorzystuje tylko drugą taryfę energii elektrycznej (o ok. połowę tańszą od ogólnie używanej przez społeczeństwo)
W całości opomiarowany
Więcej informacji
W każdej chwili znane są jego parametry pracy i stan naładowania, można analizować efektywność swojego ogrzewania i precyzyjnie go wyregulować- wiemy za co płacimy. Nadzór i konfiguracje można oczywiście dokonywać zdalnie.
Wężownica ze stali nierdzewnej
Więcej informacji
Do przepływowego podgrzewania ciepłej wody użytkowej, aby zagwarantować higieniczną czystość wody.
A konkretnie jak to działa?
Akumulator Ciepła to bardzo dobrze ocieplony zbiornik na wodę kotłową , odpowiednie i mocne grzałki , automatyka i system zarządzania – LiVtron, wraz z aplikacją mobilną.
Codziennie mamy dostępną tzw. drugą , tańszą taryfę np. G 12 W i w tedy włączają się najsprawniejsze dostępne urządzenia ? grzałki elektryczne, rozgrzewając wodę w całym zbiorniku, gwarantując zmagazynowanie tyle ciepła aby nie pobierać energii elektrycznej kiedy jest droga.
Dlatego kluczową kwestią jest ocieplenie (izolacja zbiornika) aby ciepło ze zbiornika nie przenikało do otoczenia bez nadzoru.
Izolacje jakie stosujemy są jednymi z najdokładniejszych na rynku. AC jest szczelny termicznie dzięki izolacji kombinowanej o grubości 16 cm (2 warstwy lameli technicznej z wkładkami aluminiowymi o grubości 6 cm, oraz 10 cm piany poliuretanowej zamkniętokomorowej) Wszystkie króćce są zaizolowane otulinami kauczukowymi o grubości 19mm
Opinie zadowolonych klientów
„Zawsze myślałem, że cena prądu na ogrzewanie domu to nieporozumienie. Okazuje się, że wystarczy odpowiednio z niego korzystać. Mój system ładuje się tylko tanim prądem w nocy, a ciepło mogę wykorzystać kiedy chcę. Proste, tanie, skuteczne.”
Paweł ze Świątnik„Nie wiedziałem, że tak sobie można ułatwić życie. Płacę za prąd tyle, co za węgiel, a w sezonie mam godzinę więcej dla siebie każdego dnia, bo nie muszę pracować przy piecu.”
Leszek z Czeszowa„Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, że piec na węgiel można zastąpić prądem. Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam w kotłowni. Dla kogoś w moim wieku to nieocenione.”
Krystyna z Trzebnicy„Całe szczęście, że nie posłuchałem instalatora, który namawiał mnie na nowy piec i stanowczo odradzał ogrzewanie prądem. Ostatniej zimy dałem mniej za prąd niż mój sąsiad za węgiel, a mieszkamy w takim samym domu.”
Marcin z RaszowaJeżeli zastosowane jest ogrzewanie strefowe/powierzchniowe
Więcej informacji
Jeżeli zastosowane jest ogrzewanie strefowe/powierzchniowe np. podłogówka montowany jest współpracujący z AC sterownik, który steruje pompką i siłownikami termoelektrycznymi każdą strefą oddzielnie , z możliwością ustalania harmonogramów.
Jeżeli zastosowane jest ogrzewanie grzejnikami
Więcej informacji
Jeżeli zastosowane jest ogrzewanie grzejnikami to ustawiana jest na zaworze trójdrożnym optymalna temp. zasilania oraz na każdym grzejniku montujemy głowicę bezprzewodową współpracują z AC z możliwością ustawiania harmonogramów .
Efektywna cyrkulacja i ogrzewanie
Więcej informacji
Zgromadzona w AC gorąca woda wysyłana jest tylko tam gdzie jest to konieczne (według naszych ustawień ) nie pozwalając na zbędną cyrkulację i przegrzewanie pomieszczeń, co przekłada się na oszczędności płaconych rachunków za ogrzewanie .
Wszechstronność i oszczędności
Wszystkie urządzenia oze mogą współpracować z AC
Dzięki komunikacji bezprzewodowej może wymieniać informację z każdą ogrzewaną strefą lub ogrzewanym punktem (grzejnikiem).
Każde ogrzewane pomieszczenie, to koszty , które musimy zapłacić z własnej kieszeni. A skoro zależy nam , abyśmy jak najmniej wydawali pieniędzy, mieszkając w przyjemnych i komfortowych temperturach powinniśmy precyzyjnie zarządzić energią za którą płacimy.
Najedź myszką na obraz i sprawdź jak się zmieni po instalacji Akumulatora Ciepła
Praca Akumulatora Ciepła w domu 130m?, styropian 15 cm, zbiornik 1000 l. grzałki 16 kW
Praca Akumulatora Ciepła w domu 280 m?, lata 70, nieocieplony, grzejniki żeliwne, wentylacja grawitacyjna
Praca Akumulatora Ciepła w domu 180 m?, dwa zbiorniki po 800 l, grzałki 20 kW
Stosunkowo niski koszt inwestycji od 14 tys. zł a zalety m.in:
Opłaty porównywalne z kosztami węgla
Uzasadnieniem takiego rozwiązania jest krótki okres zwrotu z inwestycji. Oznacza to, że wartość energii zachowanej dzięki lepszej izolacji zbiornika przerośnie cenę, którą ponieśliśmy za tę izolację w ciągu kilku sezonów grzewczych.
Najwyższy poziom komfortu dzięki bezobsługowości ze strony użytkownika
Bezobsługowość i komfort to nasza domena: cała instalacja jest czysta, łatwa w eksploatacji, proekologiczna i bezawaryjna. Każdy użytkownik ma możliwość sterowania swoim Akumulatorem przez Internet, a w razie pytań korzystać ze wsparcia naszego BOK.
Jesteś eko! Nie palisz, nie dymisz ani nie zatruwasz siebie i otoczenia
Schemat akumulatora ciepła
Schemat działania
Dlaczego warto postawić na akumulacyjny system grzewczy?
Ekologia ? Jeżeli jesteśmy zwolennikami rozwiązań ekologicznych i odnawialnych źródeł energii, prąd w II taryfie, w warunkach polskich, jest najbardziej ekologicznym źródłem energii ? do ogrzewania wykorzystujemy energię ?odpadową? elektrowni z którą i tak nie ma co zrobić- w nocy elektrownia też musi pracować. Można powiedzieć, że II taryfa jest i będzie przez co najmniej kilkadziesiąt następnych lat najlepszym OZE w Polsce. Ogrzewanie nocnym prądem to najniższe koszty inwestycyjne Już na etapie inwestycji oszczędzamy – brak kominów, kotła, kotłowni, instalacji gazowej, i możemy te środki przeznaczyć na podniesienie standardu naszego domu.
Sprawność ? Wykorzystując prąd do ogrzewania otrzymujemy 100% dostarczonej energii w pomieszczeniu, które chcemy ogrzać Jeżeli policzymy sprawność całego układu, gaz może być droższy od prądu !!!
Precyzja regulacji ? Regulatory pogodowe i sterowniki stosowane w układach ogrzewania prądem są najbardziej zaawansowane technicznie i pozwalają na uzyskanie komfortu cieplnego mieszkańców, niedostępnego w innych systemach grzewczych.
Patriotyzm? Wykorzystując nocny prąd popieramy polską energetykę a grzejąc gazem jesteśmy skazani na monopolistę.
Niezależność układu ? Grzejąc prądem zawsze możemy dobudować elektrownię fotowoltaiczną i przejść na własne zasilanie. Grzejąc gazem nie możemy w żaden sposób uniezależnić się i musimy płacić kolejny abonament.
Kilka minut w roku ?to czas na obsługę systemu ogrzewania
Pompa ciepła to też prąd ?pompa ciepła to też ogrzewanie prądem, przy niewiele większej sprawności,
Jakie powinno być ogrzewanie dla domów jednorodzinnych? Takie, które:
- Niski koszt zakupu ? inwestycji
- Koszt ogrzewania powinien = Kosztowi ogrzewania na węgiel
- Instalacja co + ciepła woda użytkowa w jednym urządzeniu
- Bez kosztów przyłącza gazu i kominów
- Ogrzewanie bezobsługowe, zarządzane z poziomu smartfonów lub tabletów
- Bez tracenia czasu na obsługę, wybór i zakup opału
- Czyste rozwiązanie (bez kurzu i popiołu)
- Łatwość dodania i adaptacji odnawialnych źródeł energii
- Bez płatnych przeglądów pieca, komina i wentylacji
- Bez dodatkowych abonamentów
- Bez zbędnych magazynów na opał
- Pozwoli pozbyć się spalania z naszych domów ? czyli eliminacja niskiej emisji i zmniejszenie smogu w miejscu zamieszkania
- Żeby nie martwić się o kaloryczność, wilgotność, jakość zakupionego opału
Dlaczego proponujemy ogrzewanie na ?nocny, tańszy prąd elektryczny.
Poniżej wykres przedstawiający pobór energii elektrycznej w czasie doby.
To, że w nocy nie korzystamy z energii el. nie oznacza zatrzymania produkcji prądu. Elektrownia nie może się zatrzymać więc niezależnie czy jest pobór czy nie produkuje prąd całą dobę.
Współpracujemy z:
Osoby indywidualne
Przedsiębiorstwa
Usługodawcy
Deweloperzy
Zarządcy nieruchomości
Pośrednicy handlowi