Akumulator Ciepła

Czym jest akumulator ciepła z systemem LiVtron?

Krótko mówiąc w „nocy” mamy dostępny o połowę Tańszy prąd
Jak pokazują badania najsprawniejszym urządzeniem jest grzałka elektryczna – więc wykorzystujemy prąd z tanich taryf i gromadzimy jako ciepło w postaci gorącej wody tworząc magazyn energii, w zbiorniku akumulacyjnym – Akumulator Ciepła

Zgromadzona gorąca woda zapewni ciepło na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową na całą dobę w domach jednorodzinnych.
To całkowicie bezobsługowy system centralnego ogrzewania a koszty zakupu i eksploatacji zbliżone są do ogrzewania węglowego.

Rządowe dofinansowanie do wymiany pieców

Więcej informacji

od 01.09.2018 rozpoczęło się przyjmowanie wniosków w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Rząd dokłada się do wymiany pieców i termomodernizacji budynków. 

Dofinansowaniu podlega  m.in. wymiana ogrzewania na :  elektryczne, gazowe lub na paliwo stałe, w budynkach nowo powstałych oraz już zamieszkałych.

Dofinansowanie obejmuje zakup i montaż węzłów cieplnych, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów na paliwo stałe i gaz oraz pomp ciepła. Można liczyć na pokrycie od ok. 30 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, których maksymalną wysokość określono na 53 tys. zł. Wysokość wsparcia  uzależniona jest od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym.

Wnioski dostępne są na stronie internetowej WFOŚ.

Dlaczego nasz akumulator ciepła?

Jako jedyne urządzenie na rynku wykorzystuje tylko drugą taryfę energii elektrycznej (o ok. połowę tańszą od ogólnie używanej przez społeczeństwo)

W całości opomiarowany

Więcej informacji
W każdej chwili znane są jego parametry pracy i stan naładowania, można analizować efektywność swojego ogrzewania i precyzyjnie go wyregulować- wiemy za co płacimy. Nadzór i konfiguracje można oczywiście dokonywać zdalnie.

Wężownica ze stali nierdzewnej

Więcej informacji
Do przepływowego podgrzewania ciepłej wody użytkowej, aby zagwarantować higieniczną czystość wody.

A konkretnie jak to działa?

Akumulator Ciepła to bardzo dobrze ocieplony zbiornik na wodę kotłową , odpowiednie i mocne grzałki , automatyka i system zarządzania – LiVtron, wraz z aplikacją mobilną.

Codziennie mamy dostępną tzw. drugą , tańszą taryfę np. G 12 W i w tedy włączają się najsprawniejsze dostępne urządzenia – grzałki elektryczne, rozgrzewając wodę w całym zbiorniku, gwarantując zmagazynowanie tyle ciepła aby nie pobierać energii elektrycznej kiedy jest droga.

Dlatego kluczową kwestią jest ocieplenie (izolacja zbiornika) aby ciepło ze zbiornika nie przenikało do otoczenia bez nadzoru.

Izolacje jakie stosujemy są jednymi z najdokładniejszych na rynku. AC jest szczelny termicznie dzięki izolacji kombinowanej o grubości 16 cm (2 warstwy lameli technicznej z wkładkami aluminiowymi o grubości 6 cm, oraz 10 cm piany poliuretanowej zamkniętokomorowej) Wszystkie króćce są zaizolowane otulinami kauczukowymi o grubości 19mm

Opinie zadowolonych klientów

„Zawsze myślałem, że cena prądu na ogrzewanie domu to nieporozumienie. Okazuje się, że wystarczy odpowiednio z niego korzystać. Mój system ładuje się tylko tanim prądem w nocy, a ciepło mogę wykorzystać kiedy chcę. Proste, tanie, skuteczne.” Paweł ze Świątnik

„Nie wiedziałem, że tak sobie można ułatwić życie. Płacę za prąd tyle, co za węgiel, a w sezonie mam godzinę więcej dla siebie każdego dnia, bo nie muszę pracować przy piecu.” Leszek z Czeszowa

„Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, że piec na węgiel można zastąpić prądem. Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam w kotłowni. Dla kogoś w moim wieku to nieocenione.” Krystyna z Trzebnicy

„Całe szczęście, że nie posłuchałem instalatora, który namawiał mnie na nowy piec i stanowczo odradzał ogrzewanie prądem. Ostatniej zimy dałem mniej za prąd niż mój sąsiad za węgiel, a mieszkamy w takim samym domu.” Marcin z Raszowa

Jeżeli zastosowane jest ogrzewanie strefowe/powierzchniowe

Więcej informacji
Jeżeli zastosowane jest ogrzewanie strefowe/powierzchniowe np. podłogówka montowany jest współpracujący z AC sterownik, który steruje pompką i siłownikami termoelektrycznymi każdą strefą oddzielnie , z możliwością ustalania harmonogramów.

Jeżeli zastosowane jest ogrzewanie grzejnikami

Więcej informacji
Jeżeli  zastosowane jest ogrzewanie grzejnikami to ustawiana jest na zaworze trójdrożnym optymalna temp. zasilania oraz na każdym grzejniku montujemy głowicę bezprzewodową współpracują z AC z możliwością ustawiania harmonogramów .

Efektywna cyrkulacja i ogrzewanie

Więcej informacji
Zgromadzona w AC gorąca woda  wysyłana jest tylko tam gdzie jest to konieczne (według naszych ustawień ) nie pozwalając na zbędną cyrkulację i przegrzewanie pomieszczeń, co przekłada się na oszczędności płaconych rachunków za ogrzewanie .

Wszechstronność i oszczędności

Wszystkie urządzenia oze mogą współpracować z AC
Dzięki komunikacji bezprzewodowej może wymieniać informację z każdą ogrzewaną strefą lub ogrzewanym punktem (grzejnikiem).

Każde ogrzewane pomieszczenie, to koszty , które musimy zapłacić z własnej kieszeni. A skoro zależy nam , abyśmy jak najmniej wydawali pieniędzy, mieszkając w przyjemnych i komfortowych temperturach powinniśmy precyzyjnie zarządzić energią za którą płacimy.

Najedź myszką na obraz i sprawdź jak się zmieni po instalacji Akumulatora Ciepła

Stosunkowo niski koszt inwestycji od 14 tys. zł a zalety m.in:

Opłaty  porównywalne z kosztami węgla

Uzasadnieniem takiego rozwiązania jest krótki okres zwrotu z inwestycji. Oznacza to, że wartość energii zachowanej dzięki lepszej izolacji zbiornika przerośnie cenę, którą ponieśliśmy za tę izolację w ciągu kilku sezonów grzewczych.

Najwyższy poziom komfortu dzięki bezobsługowości ze strony użytkownika

Bezobsługowość i komfort to nasza domena: cała instalacja jest czysta, łatwa w eksploatacji, proekologiczna i bezawaryjna. Każdy użytkownik ma możliwość sterowania swoim Akumulatorem przez Internet, a w razie pytań korzystać ze wsparcia naszego BOK.

Jesteś eko! Nie palisz, nie dymisz ani nie zatruwasz siebie i otoczenia

Schemat akumulatora ciepła

Schemat działania

Dlaczego warto postawić na akumulacyjny system grzewczy?

Ekologia – Jeżeli jesteśmy zwolennikami rozwiązań ekologicznych i odnawialnych źródeł energii, prąd w II taryfie, w warunkach polskich, jest najbardziej ekologicznym źródłem energii – do ogrzewania wykorzystujemy energię „odpadową” elektrowni z którą i tak nie ma co zrobić- w nocy elektrownia też musi pracować. Można powiedzieć, że II taryfa jest i będzie przez co najmniej kilkadziesiąt następnych lat najlepszym OZE w Polsce. Ogrzewanie nocnym prądem to najniższe koszty inwestycyjne Już na etapie inwestycji oszczędzamy – brak kominów, kotła, kotłowni, instalacji gazowej, i możemy te środki przeznaczyć na podniesienie standardu naszego domu.

Sprawność – Wykorzystując prąd do ogrzewania otrzymujemy 100% dostarczonej energii w pomieszczeniu, które chcemy ogrzać Jeżeli policzymy sprawność całego układu, gaz może być droższy od prądu !!!

Precyzja regulacji – Regulatory pogodowe i sterowniki stosowane w układach ogrzewania prądem są najbardziej zaawansowane technicznie i pozwalają na uzyskanie komfortu cieplnego mieszkańców, niedostępnego w innych systemach grzewczych.

Patriotyzm– Wykorzystując nocny prąd popieramy polską energetykę a grzejąc gazem jesteśmy skazani na monopolistę.

Niezależność układu – Grzejąc prądem zawsze możemy dobudować elektrownię fotowoltaiczną i przejść na własne zasilanie. Grzejąc gazem nie możemy w żaden sposób uniezależnić się i musimy płacić kolejny abonament.

Kilka minut w roku –to czas na obsługę systemu ogrzewania

Pompa ciepła to też prąd –pompa ciepła to też ogrzewanie prądem, przy niewiele większej sprawności,

 

Jakie powinno być ogrzewanie dla domów jednorodzinnych? Takie, które:

 • Niski koszt zakupu – inwestycji
 • Koszt ogrzewania powinien = Kosztowi ogrzewania na węgiel
 • Instalacja co + ciepła woda użytkowa w jednym urządzeniu
 • Bez kosztów przyłącza gazu i kominów
 • Ogrzewanie bezobsługowe, zarządzane z poziomu smartfonów lub tabletów
 • Bez tracenia czasu na obsługę, wybór i zakup opału
 • Czyste rozwiązanie (bez kurzu i popiołu)
 • Łatwość dodania i adaptacji odnawialnych źródeł energii

 • Bez płatnych przeglądów pieca, komina i wentylacji
 • Bez dodatkowych abonamentów
 • Bez zbędnych magazynów na opał
 • Pozwoli pozbyć się spalania z naszych domów – czyli eliminacja niskiej emisji i zmniejszenie smogu w miejscu zamieszkania
 • Żeby nie martwić się o kaloryczność, wilgotność, jakość zakupionego opału

Dlaczego proponujemy ogrzewanie na „nocny, tańszy prąd elektryczny.

Poniżej wykres przedstawiający pobór energii elektrycznej w czasie doby.

To, że w nocy nie korzystamy z energii el. nie oznacza zatrzymania produkcji prądu. Elektrownia nie może się zatrzymać więc niezależnie czy jest pobór czy nie produkuje prąd całą dobę.

 

Współpracujemy z:

Osoby indywidualne

 

Przedsiębiorstwa

 

Usługodawcy

 

Deweloperzy

 

Zarządcy nieruchomości

 

Pośrednicy handlowi

 

Dołącz do naszego kanału na YouTube