Najlepszy czas na inwestycję i zmiany domowego systemu ogrzewania – Akumulator Ciepła

Korzystając ze starych pieców, zwłaszcza węglowych,  wydatki na tego typu paliwo traktujemy jako oczywiste i nie weryfikujemy dokładnie jego zużycia. Trzeba jednak pamiętać, że ich skuteczność działania, wraz z upływającym czasem maleje, przez co nie tylko wzrastające ceny, ale i efektywność pieca wpływa na nasze wydatki. Dodatkowo, częstym problemem są stare także nieszczelne izolacje, które w dłuższym okresie, dodatkowo negatywnie wpływają na pojawiające się koszty.

Zima już praktycznie się skończyła i nadszedł czas na podsumowanie kosztów naszego domowego ogrzewania. 

Co można zrobić, żeby płacić mniej?

Podstawowym działanie, które powinniśmy podjąć, to sprawdzenie jak w rzeczywistości szczelny jest nasz dom. Możliwości mamy kilka, najlepszym jest zainstalowanie czujników w kilku pomieszczeniach i dokonywanie regularnych pomiarów. Należy pamiętać, że źle zaizolowany dom, nie tylko w zimie jest zimny, ale i w lecie znacznie szybciej się nagrzewa. Stąd też, niezależnie od pory roku, możemy takie pomiary prowadzić.

Po weryfikacji, możemy podjąć decyzję dotyczącą ewentualnego poprawienia izolacji. Jeżeli ewidentne są wahania temperatury, zachęcamy do wykonanie tego w pierwszej kolejności.

Co dalej?

Następnie trzeba zastanowić się nad nowym sposobem ogrzewania. Niezależnie od wyboru, miejmy na uwadze także i środowisko naturalne! Pamiętajmy, że ekologiczne rozwiązania, wcale nie muszą być droższe, a wręcz często możemy pozytywnie się zaskoczyć ich skutecznością.

Jednym z ciekawszych, nowszych rozwiązań jest tzw. Akumulator Ciepła, który może zostać zastosowany w obiektach wyposażonych w wodną instalację centralnego ogrzewania, zarówno systemu zamkniętego lub otwartego.

Jak to działa?

W tym przypadku korzystamy z „okazyjnej” energii.

Najważniejszą rzeczą aby zastosować bezobsługowy system ogrzewania ?Akumulator Ciepła- jest skorzystanie z taryf dostawcy energii G12 i G12W, ewentualnie nowa tak zwana Taryfa Antysmogowa.

Charakteryzują się one tym, iż w godzinach 22 – 6, oraz 13 – 15 stawka za jednostkę energii jest o około połowę niższa, w porównaniu do ogólnie dostępnej taryfy G11.

To w tych godzinach system, w pełni automatycznie, zgromadzi energię cieplną w wodzie, w bardzo dobrze zaizolowanym zbiorniku akumulacyjnym, zapewniając komfort cieplny na kolejną dobę.

Akumulator Ciepła zapewnia użytkownikowi centralne ogrzewanie, co więcej także i ciepłą wodę użytkową.

System współpracuje z instalacjami OZE, oraz analizuje prognozę pogody, przez co sterowanie jest w pełni zautomatyzowane.

Komfort i dopasowanie temperatury pomieszczeń

Bezprzewodowe sensory mierzące temperaturę i wilgotność są umieszczone w każdej strefie grzewczej i współpracują ze sterownikiem ogrzewania strefowego i wentylacją.

Jeżeli wszystkie strefy osiągnęły zadane temperatury- pompka zasilająca przestaje pracować, jeżeli na dowolnej strefie temperatura spadnie pompka załączy się a sterownik stosując algorytm predykcyjny wyrówna temperaturę do zadanej nie powodując przegrzewania.

Sterownik pracuje z dokładnością 0,2 °C.

Użytkownik ma zadanie ?siedząc wygodnie ustawić swoje ulubione temperatury, a dla oszczędności odpowiednie harmonogramy.

Co jeszcze zyskujemy?

W czasie grzania wody w zbiorniku w momencie dołączania kolejnych odbiorników (zmywarka, czajnik, pralka, piekarnik) grzałki obniżają swój pobór ?robiąc miejsce? dla dołączanych odbiorników, nie powodując przeciążenia instalacji i sieci elektrycznej.

Zapewnienie pracy systemu przy przerwie w dostawie prądu- układ awaryjnego zasilania załączy się i zasila urządzenia elektroniczne, sterowniki oraz pompkę obiegową (zmagazynowana gorąca woda wystarczy na całą dobę) .

Zawór trójdrożny może dynamicznie dopasowywać czynnik grzewczy do zmieniających się warunków pogodowych.

Przy dłuższej awarii (braku prądu) zastosowanie agregatu prądotwórczego rozwiązuje problem.

Zapytaj nas oszczędności, które uzyskano dzięki zastosowaniu Akumulatora Ciepła!

Dołącz do naszego kanału na YouTube