Pomiary online

Pomiar jest kluczem do wiedzy

Ktoś mógłby się zastanawiać, po co w ogóle pomiary instalacji hydraulicznej. Powodów jest przynajmniej kilka.

Instalacja grzewcza jest jedną z najważniejszych w budynku. Można stwierdzić nawet, że najważniejszą – przynajmniej przez pół roku.

Wiedza jak działa urządzenie grzewcze, co się dzieje w instalacji (zasilanie, powrót, zawór trójdrożny) i jakie są temperatury w różnych pomieszczeniach, to wartość , która może przełożyć się na realne pieniądze.

Dzięki tym informacjom łatwo zoptymalizujemy pracę układu i pozbędziemy się niepożądanego zjawiska przegrzewania/niedogrzania pomieszczenia, przedstawionego na wykresie. Dlaczego ma nam być raz za ciepło, raz za zimno?

Na pomiarach zobaczyć można niejednokrotnie, że gdy jesteśmy w pracy, temperatura w pomieszczeniach to 21 lub 22 stopnie. Obniżając ją o kilka stopni na te 8 godzin, w całym sezonie jesteśmy w stanie zaoszczędzić 30% energii.

W razie gdyby temperatura zmieniła się w niepokojący sposób, aplikacja internetowa od razu nas o tym informuje.

Im więcej czujników/danych i im szersze możliwości wpływania na różne funkcje instalacji tym optymalniej może ona działać. Zawsze można się czegoś nowego nauczyć.

Prezentacja bezprzewodowej stacji pomiaru temperatur

 

Zastosowania w praktyce

Na moim parterze czuć było falowanie temperatury a na piętrze było chłodno. Postanowiłem zmierzyć temperatury w układzie hydraulicznym przy użyciu LiVs8xDS.

Na zaworze trójdrożnym ustawiona była temperatura 49 °C. Czynnik zasilający na parter wg. pomiaru wyniósł 48°C, jednak na piętro tylko 45 °C.

Okazało się, iż rura doprowadzająca czynnik grzewczy na piętro przechodziła przez ścianę i nie była zaizolowana – to tam ciepło było tracone.

Wystarczyło lekko podkuć ścianę i zaizolować rurę ? sytuacja opanowana, instalacja naprawiona!

Mariusz z Biechowa

Ogrodnik w szklarni

 
Więcej informacji
Wiedząc, że temperatura w szklarni jest zbyt niska, ogrodnik może przyjść i zamknąć okna, lub włączyć ogrzewanie. Jeżeli jednak zainstaluje bezprzewodowy układ wykonawczy, który komunikuje się z Sensorem, proces regulacji temperatury nastąpi automatycznie, nie wymagając udziału człowieka.

Transport termicznie wrażliwych produktów

 
Więcej informacji
W transporcie wrażliwych termicznie produktów, ogrzewanie lub chłodzenie jest cały czas aktywne. Po synchronizacji z Sensorem, dynamiczny pomiar temperatury pozwoli aktywować regulację tylko w razie potrzeby, zapewniając oszczędności i idealną tempertaurę.

Poprawa zdrowia w domu i pracy

 
Więcej informacji
Wilgotność w pomieszczeniu jest ważna zarówno dla naszego zdrowia i samopoczucia, jak i dla wielu zastosowań biznesowych. Po synchronizacji nawilżacza powietrza z Sensorem, mamy pewność, że w pomieszczeniu zawsze panuje idealna wilgotność.

Niskie koszty, wymierne korzyści

Widget na ekranie startowym telefonu daje natychmiastowy dostęp do aktualnych odczytów

Stały dostęp, z każdego miejsca z dostępem do Internetu, poprzez wygodny widget, z funkcją powiadamiania użytkownika o przekroczeniu wartości min/max, oraz przeglądarkę.Obsługa i konfiguracja możliwa jest w aplikacji mobilnej

Precyzyjny monitoring danych

Dane gromadzone są w zewnętrznym serwisie internetowym. Te archiwalne można pobrać dla wskazanych przedziałów czasowych, a aktualne zwizualizować na wykresie, na którym są łatwe do analizy

Najniższa częstotliwość

Jak wynika z badań, im mniejsza częstotliwość fal w naszym otoczeniu, tym mniejszy ich negatywny wpływ na zdrowie.

System LiVtron używa fal o najmniejszej dostępnej na rynku częstotliwości – 433 MHz

Współpracujemy z:

Osoby indywidualne

 

Przedsiębiorstwa

 

Usługodawcy

 

Deweloperzy

 

Zarządcy nieruchomości

 

Pośrednicy handlowi

 

Dołącz do naszego kanału na YouTube