Pomiary online

Pomiar jest kluczem do wiedzy

Ktoś mógłby się zastanawiać, po co w ogóle pomiary instalacji hydraulicznej. Powodów jest przynajmniej kilka.

Instalacja grzewcza jest jedną z najważniejszych w budynku. Można stwierdzić nawet, że najważniejszą – przynajmniej przez pół roku.

Wiedza jak działa urządzenie grzewcze, co się dzieje w instalacji (zasilanie, powrót, zawór trójdrożny) i jakie są temperatury w różnych pomieszczeniach, to wartość , która może przełożyć się na realne pieniądze.

Dzięki tym informacjom łatwo zoptymalizujemy pracę układu i pozbędziemy się niepożądanego zjawiska przegrzewania/niedogrzania pomieszczenia, przedstawionego na wykresie. Dlaczego ma nam być raz za ciepło, raz za zimno?

Na pomiarach zobaczyć można niejednokrotnie, że gdy jesteśmy w pracy, temperatura w pomieszczeniach to 21 lub 22 stopnie. Obniżając ją o kilka stopni na te 8 godzin, w całym sezonie jesteśmy w stanie zaoszczędzić 30% energii.

W razie gdyby temperatura zmieniła się w niepokojący sposób, aplikacja internetowa od razu nas o tym informuje.

Im więcej czujników/danych i im szersze możliwości wpływania na różne funkcje instalacji tym optymalniej może ona działać. Zawsze można się czegoś nowego nauczyć.

Prezentacja bezprzewodowej stacji pomiaru temperatur

 

Zastosowania w praktyce

Na moim parterze czuć było falowanie temperatury a na piętrze było chłodno. Postanowiłem zmierzyć temperatury w układzie hydraulicznym przy użyciu LiVs8xDS.

Na zaworze trójdrożnym ustawiona była temperatura 49 °C. Czynnik zasilający na parter wg. pomiaru wyniósł 48°C, jednak na piętro tylko 45 °C.

Okazało się, iż rura doprowadzająca czynnik grzewczy na piętro przechodziła przez ścianę i nie była zaizolowana – to tam ciepło było tracone.

Wystarczyło lekko podkuć ścianę i zaizolować rurę – sytuacja opanowana, instalacja naprawiona!

Mariusz z Biechowa

Ogrodnik w szklarni

 
Więcej informacji
Wiedząc, że temperatura w szklarni jest zbyt niska, ogrodnik może przyjść i zamknąć okna, lub włączyć ogrzewanie. Jeżeli jednak zainstaluje bezprzewodowy układ wykonawczy, który komunikuje się z Sensorem, proces regulacji temperatury nastąpi automatycznie, nie wymagając udziału człowieka.

Transport termicznie wrażliwych produktów

 
Więcej informacji
W transporcie wrażliwych termicznie produktów, ogrzewanie lub chłodzenie jest cały czas aktywne. Po synchronizacji z Sensorem, dynamiczny pomiar temperatury pozwoli aktywować regulację tylko w razie potrzeby, zapewniając oszczędności i idealną tempertaurę.

Poprawa zdrowia w domu i pracy

 
Więcej informacji
Wilgotność w pomieszczeniu jest ważna zarówno dla naszego zdrowia i samopoczucia, jak i dla wielu zastosowań biznesowych. Po synchronizacji nawilżacza powietrza z Sensorem, mamy pewność, że w pomieszczeniu zawsze panuje idealna wilgotność.

Wszechstronne zastosowanie

Nasze produkty są z powodzeniem stosowane w:
Lodówkach, chłodziarkach sklepowych, ulach pszczelich, magazynach, szklarniach, ciężarówkach, chłodniach, saunach, a także do kompleksowego ograniczania kosztów ogrzewania w domach osób prywatnych.

Kompleny zestaw

Zestaw, który Państwo kupują jest w całości przedstawiony na pierwszym zdjęciu. Do funkcjonowania nie wymaga on zakupu dodatkowych urządzeń, niezbędny jednak jest dostęp do sieci WiFi w miejscu, w którym ma pracować.
w

Wsparcie

Przy zakupie udostępniamy również instrukcję konfiguracji, oraz służymy wsparciem technicznym.

Opinie zadowolonych klientów

„Zawsze myślałem, że cena prądu na ogrzewanie domu to nieporozumienie. Okazuje się, że wystarczy odpowiednio z niego korzystać. Mój system ładuje się tylko tanim prądem w nocy, a ciepło mogę wykorzystać kiedy chcę. Proste, tanie, skuteczne.” Paweł ze Świątnik

„Nie wiedziałem, że tak sobie można ułatwić życie. Płacę za prąd tyle, co za węgiel, a w sezonie mam godzinę więcej dla siebie każdego dnia, bo nie muszę pracować przy piecu.” Leszek z Czeszowa

„Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, że piec na węgiel można zastąpić prądem. Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam w kotłowni. Dla kogoś w moim wieku to nieocenione.” Krystyna z Trzebnicy

„Całe szczęście, że nie posłuchałem instalatora, który namawiał mnie na nowy piec i stanowczo odradzał ogrzewanie prądem. Ostatniej zimy dałem mniej za prąd niż mój sąsiad za węgiel, a mieszkamy w takim samym domu.” Marcin z Raszowa

Niskie koszty, wymierne korzyści

Obsługa i konfiguracja za pomocą aplikacji mobilnej

Jak wynika z badań, im mniejsza częstotliwość fal w naszym otoczeniu, tym mniejszy ich negatywny wpływ na zdrowie.

System LiVtron używa fal o najmniejszej dostępnej na rynku częstotliwości – 433 MHz

Dynamiczny przesył danych

Dynamiczny przesył danych o temperaturze i wilgotności w definiowalnych odstępach czasowych (40 s – 22h)
Możliwość dołączenia przewodowego czujnika;
Konfiguracja polegająca na sczytaniu kodu QR.

Najniższa częstotliwość

Jak wynika z badań, im mniejsza częstotliwość fal w naszym otoczeniu, tym mniejszy ich negatywny wpływ na zdrowie.

System LiVtron używa fal o najmniejszej dostępnej na rynku częstotliwości – 433 MHz

Precyzyjny monitoring danych

Stały dostęp, z każdego miejsca z dostępem do Internetu, poprzez wygodny widget, z funkcją powiadamiania użytkownika o przekroczeniu wartości min/max, oraz przeglądarkę.
Przedstawione na wykresie dane są łatwe do analizy.

Zestaw składa się z:

Zasilacza 5V

Anteny 5dbi

 

Sensora LiVsth

  • wymiary: 96*24*22 [+/- 2] mm
  • waga: 67g
  • akumulator: OEM Litowo – polimerowa 18650, 2600 mAh
  • Czas pracy na baterii zależny od zdefiniowanej przez użytkownika częstotliwości przesyłu odczytów.
  • Gwarancja: Producenta, 5 lat

SMostu LiVc

  • wymiary: 96*24*22 [+/- 2] mm
  • waga: 50g
  • Podłączenie: antena oraz zasilacz
  • Gwarancja: Producenta, 5 lat

Współpracujemy z:

Osoby indywidualne

 

Przedsiębiorstwa

 

Usługodawcy

 

Deweloperzy

 

Zarządcy nieruchomości

 

Pośrednicy handlowi

 

Dołącz do naszego kanału na YouTube